Testo za palačinke

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. sep 2003 9:29

Lahko poskusiš tudi z ajdovo moko...

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

18. sep 2003 9:35

Jaz imam prepisane še naslednje recepte, a še niso preizkušeni...pri prvem je med drugim omenjeno, naj damo za posebno nežne palačinke 6(!!) jajc in le 1/4 mleka... kaj mislite o takem razmerju? PALAČINKE Osnovni recept: 250 g moke 4 jajca 3/8 l mleka ¼ žličke soli 60 g masla za pečenje Vse zmešamo, pustimo počivati 30 minut. za bolj rahle palačinke naredimo sneg za posebno nežne damo 6 jajc in le ¼ l mleka FANCOSKE PALAČINKE (CREPES) 100 g moke 3 jajca 1/8 l mleka 1 žlica sladkorja v prahu 1 ščepec soli 30 g masla 20 g masla za peko Vse zmešamo, pustimo počivati 1 uro. Te palačinke morajo biti zelo zelo tanke (1 žlica testa). PENASTA OMLETA 4 ločena jajca 40 g sladkorja 1 žlica presejane moke 1 ščepec soli 40 g masla za peko 4 žlice sladkorja za posipanje Beljake stepemo, dodamo sladkor, nato dodamo rumenjake, moko in sol. Pečemo pri zelo nizki temperaturi 5 minut da zakrkne, ne obračamo, ostati mora svetla. Ko zakrkne, zvijemo. LP, Staša

Neža  

član od: 19.12.2001

sporočila: 51

18. sep 2003 10:29

well ... navaden recept je 2 jajci, pol litra mleka in 250 g moke. Moj dragi, ki je pri naju palančinka mojster najprej razvrklja jajca (eno jajce + 1 beljak) z malo mleka in pocasi dodaja moko, pa mal mleka in moko. POnavadi del mleka nadomesti z vodo/radensko/pivom. Po obcutku. Se pa zelo pozna v rahlosti, ce pustis testo kako uro pocivat, ga se malo moggoce razredcis in to je to ) Vceraj zvecer so bile bozanske Nyah

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 932

18. sep 2003 13:44

ČE OSNOVNI RECEPT ZA PALAČINKE MALO SPREMENIŠ IN VZAMEŠ 1/2 MLEKA IN 1/2 RADENSKE ALI DRUGE TEKOČINE IN DODAŠ MED MOKO ZA NOŽEVO KONICO PECILNEGA PRAŠKA SO PALAČINKE ŠE BOLJ RAHLE LEP POZDRAV žagar zinka

amadeja  

član od: 4.4.2003

sporočila: 59

19. sep 2003 10:14

Ta recept je moja stara mama prinesla iz nemčije kjer je bila med vojno in mi jih pojemo skoraj s krožniki, imajo značilen okus vendar nam so te palačinke zelo dobre. Krompirjeve palačinke: testo: pripravite po katerem zgornjih receptov, vendar mora biti moka in nariban krompir(manjše luknje vendar ne kaša) polovico / polovico in obvezno soliti( nič sladkorja), ko poskusite testo mora biti slano, vendar se sol potem zgubi, pa še krompir je treba hitro vmešati, ker temni. Lahko jih potem polinte z zelenjavo, šunko....polijete s smetano in zapečete v pečici.....preiskusila sem, ker sem krompirja kot priloge zraven jedi naveličana. LP! amadeja

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

19. sep 2003 11:21

hvala vsem, ste me prav zasipali z idejami. Bom preiskusila! Koliko pa lahko na htro ocenim, kaj sem delala narobe je to, da sem uporabila premalo jajc, da mi testo ponavadi ni nič stalo, pa še kaj! Mislim pa, da bom ostala kar na beli moki, ker kljub mojemu bolj ali manj vročemu prigovarjanju, da so bolj zdrave tiste iz cele moke, takih moji otroci nočejo jesti ...

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

19. sep 2003 11:25

Saj niso kaj dosti bolj zdrave tiste iz polnozrnate moke... jaz jih delam bolj zaradi tega, ker mi je polnozrnati okus všeč. V testo lahko daš tudi cimet. LP, Staša

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

19. sep 2003 11:57

Tudi jaz sem imela vedno probleme z peko palačink. Sedaj jih delam po naslednjem receptu: 3 jajca 3 dcl mleka 3 dcl radenske 30 dag moke (pol - pol) sol 1 vanilin sladkor Po tem receptu mi palačinke vedno lepo uspejo. Pravijo da jih je najbolje delati samo iz mehke moke, ker vedno uspejo. Lp Rebeka

Kuharcek1  

član od: 23.9.2003

sporočila: 3

26. sep 2003 8:52

Maso za palačinke vliješ na ponev (malo bolj debelo) dodaš riban sir in inčune ter zapečeš. Razrežeš kot pizzo. Kuharcek1

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

26. sep 2003 8:58

Kuharček: Za inčune sem že velikokrat slišala, pa povejte mi, kaj je to? je to kaka vrsta rib? kje se dobi? Če se ne motim, je to v konzervi?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti